Tidtabell

Sommaren 2024 (t.o.m. 18 aug):

Stockholmslinjen kör MÅNDAGAR, ONSDAGAR, TORSDAGAR, FREDAGAR, LÖRDAGAR och SÖNDAGAR.
Göteborgslinjen kör TORSDAGAR, FREDAGAR och SÖNDAGAR.

Hösten 2024 (fr.o.m. 19 aug):

Stockholmslinjen kör TORSDAGAR, FREDAGAR och SÖNDAGAR.
Göteborgslinjen kör TORSDAGAR, FREDAGAR och SÖNDAGAR.

Västervik-Stockholm

  Må,On,To,Fr
Lör Sön
Västervik Resecentrum 09:30 08:30 11:30
Västervik Breviksrondellen 09:35 08:35 11:35
Gamleby 09:55 08:55 11:55
Valdemarsvik 10:25 09:25 12:25
Söderköping 10:50 09:50 12:50
Norrköping 11:15 10:15 13:15
Södertälje Syd 12:45 11:45 14:45
Stockholm (Cityterminalen) 13:15 12:15 15:15

Stockholm-Västervik

  Må,On,To,Fr
Lör Sön
Stockholm (Cityterminalen) 15:30 14:30 17:30
Södertälje Syd 16:05 15:05 18:05
Norrköping 17:30 16:30 19:30
Söderköping 17:45 16:45 19:45
Valdemarsvik 18:15 17:15 20:15
Gamleby 18:45 17:45 20:45
Västervik Breviksrondellen 19:00 18:00 21:00
Västervik Resecentrum 19:05 18:05 21:05

 

Västervik-Göteborg

   Tors Fre,Sön
Västervik Resecentrum 09:20 10:20
Västervik Breviksrondellen 09:25 10:25
Verkebäcksbron 09:35 10:35
Ankarsrum Väg 40 09:45 10:45
Vimmerby Resecentrum 10:10 11:10
Mariannelund Centrum 10:30 11:30
Eksjö Resecentrum 11:00 12:00
Nässjö Resecentrum 11:25 12:25
Jönköping Resecentrum 12:00 13:00
Strängsered Rasta 13:00* 14:00*
Ulricehamnsmotet 13:10 14:10
Borås Resecentrum 13:40 14:40
Landvettermotet 14:05 15:05
Delsjömotet (endast avstigning)
Göteborg (Nils Ericson Terminalen)
14:35
14:40
15:35
15:40

* Bussen ankommer ca 30 minuter innan för en halvtimmes rast i Strängsered.

Göteborg-Västervik

   Tors Fre,Sön
Göteborg (Nils Ericson Terminalen) 15:10 16:10
Landvettermotet 15:30 16:30
Borås Resecentrum 16:00 17:00
Ulricehamnsmotet 16:25 17:25
Strängsered Rasta 17:10* 18:10*
Jönköping Resecentrum 17:45 18:45
Nässjö Resecentrum 18:20 19:20
Eksjö Resecentrum 18:40 19:40
Mariannelund Centrum 19:10 20:10
Vimmerby Resecentrum 19:30 20:30
Ankarsrum Väg 40 19:55 20:55
Verkebäcksbron 20:05 21:05
Västervik Breviksrondellen 20:10 21:10
Västervik Resecentrum 20:20 21:20

* Bussen ankommer ca 30 minuter innan för en halvtimmes rast i Strängsered.